Nemaskoval se

Lupič přepadl během 20 minut banku a směnárnu! Poznali ho exkolegové

Lupič, který v Jablonci nad Nisou přepadl směnárnu a banku přímo v centru města, se ani nijak nesnažil maskovat. A možná díky tomu ho na záběrech z bezpečnostních kamer poznali jeho bývalí kolegové z práce.

Liberečtí krajští kriminalisté jsou na stopě zločinci, který před dvěma dny přepadl během dvaceti minut směnárnu a banku v centru Jablonce nad Nisou. Lupiče při obou přepadeních natočily bezpečnostní kamery. V jednom případě zachytily dokonce i jeho hlas.
 

Je to zřejmě vůbec poprvé, kdy je lupiče nejen dobře vidět, ale i slyšet. Loupež netrvala déle než minutu a po ní z pobočky jablonecké banky lupič odcházel bohatší zhruba o 70 tisíc korun. Ještě předtím se ale pokusil vyloupit směnárnu.
 

"On začal s tím, že: Naval peníze, dělej. Já jsem se instinktivně začala už odsouvat už od přepážky," přiblížila přepadení směnárnice z Jablonce nad Nisou Lucie Horejšová. Přestože ženu chránilo před lupičem silné bezpečnostní sklo, schytala od něj dávku pepřovým sprejem. "Víceméně se to dostalo na kůži, ale dost jsem toho i nadýchala," dodala Horejšová.
 

Po zveřejnění přepadení se televizi Nova se přihlásili lidé, kteří v lupiči poznali svého bývalého kolegu z práce. Poznali ho nejen podle vizáže, ale i podle jeho hlasu. "Zapálilo mi, že je to náš bývalý kuchař. Byl tam asi 3 měsíce. Byly s ním neustálý problémy. Nechodil do práce. Měli jsem podezření že i bere drogy," řekla divačka TV Nova Gabriela Bělíková.
 


O lupiči - kuchařovi už vědí i kriminalisté. Dokonce znají i auto, kterým teď jezdí. "Pohybuje se v osobním vozidle Chevrolet Kalos červené barvy s registrační značkou 2L17870," upřesnila mluvčí policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková.
 

Lidé, kteří si ho všimnou, by měli zavolat policii a rozhodně se nepokoušet ho sami zadržet, protože je velmi nebezpečný.

hmr s přispěním Ivana Berky tn.cz / TV Nova