lidská hyena

Lupič v Českých Budejovicích okrádá důchodkyně o kabelky

Přepadává starší ženy a krade jim hlavně peněženky, ale i nákup. Muž už dvakrát v Českých Budějovicích zaútočil na seniorky za posledních pár dnů.

Přepadává důchodkyně a krade hlavně peněženky. Takový postrach teď řádí v českých Budějovicích. Muž si vybírá ženy starší 80 let. Zaútočí na ně zezadu a snaží se jim ukrást kabelku, nebo nákupní tašku. Poslední takový útok udělal o víkendu.
 

Ženu (85) připravil o kabelku o víkendu v centru města neznýmá muž. V kabelce měla doklady a peníze, sebral ji dokonce i nákupní tašku. Navíc ji při útoku srazil na zem. Při pádu se napadená zranila a skončila v českobudějovické nemocnici. Zloděj si nechal z celého lupu jen peníze a zbytek zahodil.
 

 

"Popadl ji za oděv, strhl ji na zem a sebral tašku, kde měla peníze a nákup. Ten nakonec odhodil a nechal si jen hotovost. Žena si všimla, že se jedná o mladšího muže vyššího vzrůstu,“ řekl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.
 

Podobný případ se stal v polovině minulého týdne, kdy zloděj přepadl ženu (87). Policisté teď vyšetřují, jak a zda spolu oba případy souvisí.
 

s přispěním Jiřího Bydžovského tn.cz / juz