Chtěl ji upálit?

Lupiči nestačila kořist, tak zapálil nehtové studio i s kosmetičkou

Téměř jistě smrti unikla v pondělí ráno žena v obchodu v Ječné ulici v Praze 2. Přepadl jí lupič, sebral peníze a zamkl jí na WC. Aby zahladil stopy, založil oheň. Ženě se na poslední chvíli podařilo osvobodit a přivolat pomoc. Skončila v nemocnici, potvrdil informace policejní mluvčí Jan Daněk.

Grázlovi bylo zřejmě úplně jedno, jestli žena uhoří, nebo ne. Hlavně, že získal peníze. Lupič ženě vyhrožoval násilím, a tak mu dala pár tisíc korun. To se mu ale zdálo málo. Vzal ženě klíče od trezoru, kde sebral další peníze. Potom jí zatlačil na toaletu a zamkl.

 

"Při odchodu založil požár ve skladu, kde byly uskladněny přípravky sloužící k péči o nehty. Přepadené ženě se podařilo z toalet dostat a vyběhnout z provozovny. Jelikož se nadýchala kouře, musela být převezena do nemocnice k ošetření," dodal mluvčí..


Do Ječné ulice vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému krátce po osmé hodině ráno. “Hasiči likvidovali požár kanceláře o velikosti tři krát tři metry. Jedna žena se nadýchala zplodin a převzali si jí záchranáři,” řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. S plameny si hasičii poradili celkem rychle.


Podle předběžného zjištění kriminalistů, kteří na místo přispěchali, měl lupič naraženou černou kšiltovku a na sobě měl černou budnu. Je vysoký asi 185 centimetrů a má svalnatou postavu. “Mluvil zřejmě s ukrajinským přízvukem,” dodal Daněk. Škoda na kanceláři po požáru je kolem tří set tisíc korun.


Policisté začali po muži okamžitě pátrat. Kvůli zásahu nejezdily v úseku v I. P. Pavlova – Štěpánská tramvaje.
 

tn.cz/luk