vypekli zloděje

Lupiči kradli ve zlatnictví v Hlinsku, únikové auto jim odvezl svědek

Tři muži nad ránem vyloupili v Hlinsku na Chrudimsku zlatnictví a vzali si šperky v hodnotě sta tisíců korun. Škoda by ale byla mnohem vyšší, kdyby nezasáhli svědci. Jeden pohotově přeparkoval lupičům auto.

Dva kamarádi se ve tři ráno vraceli z hospody, když uslyšeli rámus z nedalekého zlatnictví a před ním nastartované auto. Hned jim došlo, že jde o zloděje a tak okamžitě začali jednat. Jeden z nich nasedl do auta a zaparkoval ho za domem. "Utíkali jsme k tomu obchodu, viděli jsme nastartovaný auto, skočil jsem do něj, aby nemohli ujet. Hodil jsem ho za roh a vrátil jsem se,“ popisuje jeden z hrdinů. Maskovaní muži si tohoto všimli a z prodejny utekli.

 

I tak si ale zloději odnesli stovky kusů šperků a teď po nich pátrá policie. Na krádež byli dobře připravení, propíchli totiž údajně i pneumatiky auta bezpečnostní agentury, která objekt hlídala.

 

[IMAGEBOX_946235]Z řevnického zlatnictví si lupiči odnesli přes milion
[IMAGEBOX_946235]

 

"Ještě jsme nedělali inventuru, ale budou to statisíce. Šli po nejdražších věcech, museli to tady mít zmapovaný. Dveře jsou docela dobře zabezpečený, opakovaným házením kanálový mříže povolili,“ říká majitel zlatnictví Miroslav Zlevor. "V případě dopadení jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.

s přispěním Petra Brzka tn.cz / hru