Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

prezidentská amnestie

MAPA STRACHU: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí? Lidé se bojí o život!

České věznice opustí minimálně 6 tisíc trestanců. Slušní lidé proto mají obavy o svůj majetek i život.

Amnestie, kterou vyhlásil prezident Klaus, vyvolala mezi některými lidmi strach. Nejvíce se bojí hlavně obyvatelé obcí, ve kterých přímo věznice leží. Mnozí vězni totiž nemají, kam z vězení jít a nebudou se mít jak živit. 

"Vyjdou z vězení a budou krást a loupit. Nic jiného neumí,“ stěžuje si muž z Teplic, který má dům jen kousek od tamní věznice.
 

Někteří lidé dokonce uvažují, že si kvůli amnestii koupí zbraň. "Dvacet roků nás odrbávali a teď očekávají že jim znovu naletíme? Kupuji si pistoli, abych se před tou verbeží, co vyjde z vězení ochránil,“ říká Vladimír Frejlich z Třebíčska. 

Nejhorší situace bude zřejmě na nádražích, kam se mnozí vězni bez domova uchýlí. “Budu se jim teď vyhýbat. Čekám, že prudce stoupne kriminalita, hlavně krádeže,“ stěžuje si Petra z Mostu.
 


Napětí roste i v Ostravě. Z tamní věznice v Heřmanicích propustí více než 50 procent vězňů. "Byl tu teď docela klid. Budeme se teď bát, co ty gauneři provedou,“ stěžuje si staší pán z Ostravy.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o amnestii prezidenta Václava Klause:

 

 

Máte nějaké zkušenosti s propuštěnými vězni? Ozvěte se nám na naši horkou linku 606 09 09 09 nebo na email: zpravy@nova.cz. 
 

vrl TN.cz