Rodiče jdou za mříže

Vysokoškolák dostal 10 let za to, že oslepil svého syna Martínka

Matka dostala čtyři roky, otec deset let. Takové rozsudky si vyslechli manželé Trávníčkovi, kteří týrali své několikaměsíční dítě a dokonce se ho pokusili zabít. Martínka týrali tak, až ho oslepili.

Soud v Hradci Králové poslal Martina Trávníčka (39) za mříže na deset let za pokus o vraždu a těžké ublížení na zdraví. Přitom jde o vysokoškolsky vzdělaného muže, který se však léčil na psychiatrii. Jeho manželka Monika Trávníčková (23) půjde za týrání a těžké ublížení do vězení na čtyři roky. "Týrání bylo pácháno dlouhodobým způsobem, trýznivým způsobem, surovým způsobem,“ vysvětlila státní zástupkyně Hana Flídrová.
 

Oba rodiče malého Martínka dlouhodobě týrali, díky tomu je slepý. Obžaloba viníla rodiče například z toho, že několikaměsíčnímu kojenci, který se narodil se srdeční vadou a prodělal operace, neposkytovali dostatečnou běžnou ani zdravotní péči.
 

Chlapce pravidelně nekoupali ani nepřevlékali, krmili studeným mlékem nebo jej nechali sát z prázdné lahvičky. Nechávali jej samotného doma ve tmavé místnosti i přes den, přestože chlapec nespal nebo neměl spát. Také mu neposkytovali dostatečné citové a smyslové podněty a také jej častovali nadávkami.
 

Soud s tyranem Martinem Trávníčkem, který oslepil svého syna

1
/
3
Zdroj: Mediafax
Soud s Trávníčkovými - týrání - 2

 

Trávníček, který ke svému dítěti neměl žádný citový vztah, chlapce dokonce fyzicky napadl, kdy s ním několikrát intenzivně třásl, aby se plačící dítě uklidnilo a on se mohl vyspat.
 


Přehazoval mu deku nebo polštář přes hlavu a několikrát s ním hodil na postel. Malý Martínek utrpěl vážná poranění hlavy, mozku i očí s trvalou ztrátou zraku a značně opožděným psychomotorickým vývojem dítěte v dalším období.
 

Oba rodiče však svoji vinu popírají a ihned se proti rozsudku odvolali.
 

tn.cz / Mediafax / hmr