Trest za krutost

Martinu (25) oslepil kyselinou expřítel! Hrozí mu za to doživotí

Téma:

Krajský státní zástupce podal obžalobu v případu pětadvacetileté Martiny, kterou předloni v Plzni polil útočník kyselinou. Obviněným je její bývalý přítel, který sedí od srpna ve vazbě. Státní zástupce ho za čin nyní obžaloval z pokusu o vraždu.

Otřesný případ z Plzně, jehož pachatel nyní stojí před soudem, podle všeho rozpoutal rozchod dívky s jejím o třináct let starším přítelem. Rozchod muž těžce nesl a neustále na ni naléhal, ať se k němu vrátí - ona ale nechtěla. Zřejmě proto ji předloni v listopadu podle státního zástupce brutálně napadl. Podle státního zástupce si pachatel čin dopředu promyslel a jednal zvlášť trýznivým způsobem.

 

GALERIE: Martinu polil přítel kyselinou

1
/
5
Zdroj: isifa/MAFRA/Martin Polívka
Útok na Martinu (25) v Plzni

 

Když Martina nastoupila v plzeňské části Lobzy do auta, vytáhl ji a polil kyselinou. Ta ji poleptala v obličeji, na rukou i nohou - v leknutí ji také měla spolknout. Ženě potom zachránili život kolemjdoucí, kteří ji polévali vodou.
 

 

Záchranka ji převezla v kritickém stavu do plzeňské fakultní nemocnice a následně na popáleninové centrum v Praze na Vinohradech. Martina se stále léčí a podstoupila řadu plastických operací. Její přátelé uspořádali veřejnou sbírku a ta pokryla nákladnou léčbu. Proti obviněnému prý svědčí množství nepřímých důkazů.

 

 

"Obviněnému v tomto případě hrozí trest odnětí svobody na 15 - 20 let, nebo i výjimečný trest, pokud budou shledány podmínky pro jeho uložení. Ten výjimečný trest je buď v sazbě 20 - 30 let a nebo i doživotí," uvedl krajský státní zástupce Martin Rykl. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Modelka po útoku kyselinou nechtěla žít. Teď poprvé ukázala tvář bez šminek

Dívky popálené kyselinou nafotily unikátní projekt, podívejte se

pet TN.cz