Matka POSLOUCHALA HUDBU, její syn se mezitím UTOPIL VE VANĚ! Dostala TŘI ROKY VĚZENÍ!

Na tři roky poslal do vězení okresní soud ve Žďáru nad Sázavou ve čtvrtek matku, která nechala letos v dubnu ve vaně svého postiženého dvouletého syna. Žena odešla poslouchat hudbu do sousední místnosti, chlapec se nedokázal vlastními silami ve vaně posadit a utopil se.

Tragédie se stala v polovině dubna letošního roku v panelákovém bytě v Novém Městě na Moravě. Rozvedená sedmatřicetiletá matka pěti dětí měla nechat dvouletého tělesně postiženého chlapečka bez dozoru koupat se ve vaně. Měla mu pustit vodu a odejít do vedlejšího pokoje, kde si pustila do sluchátek hudbu.


Chlapeček měl ale problémy s hybností, sám se ve vaně nedokázal ani posadit a jak ve vaně přibývala voda, nedokázal si sám pomoci.


Bezvládné tělo pak ve vaně našel jeden ze sourozenců. Chlapci už ale nedokázali pomoci ani záchranáři, které zavolala sousedka. Ti o život dítěte bojovali téměř hodinu.


„Takto se koupal každý den a nikdy se nic nestalo. Vždycky si tam ohříval bříško sprchou a tak jsem to udělala jako pokaždé," vypověděla po tragédii matka.


Obhájce ženy David Vetešník se ve čtvrtek proti rozsudku na místě odvolal. Podle jeho názoru je úmrtí dítěte pro matku již tak dost velký trest.

Mediafax/tn.cz