Americký zpěvák ve vazbě

Metalista Randy Blythe musí zaplatit vyšší kauci. Dvojnásobek

Pokud chce metalista Randy Blythe, který před dvěma lety při koncertu údajně zabil svého fanouška, z vazby ven, musí zaplatit 8 milionů. Soud kauci zvýšil na dvojnásobek.

Americký zpěvák musí zaplatit osm milionů korun. Soud upravil výši kauci, protože státní zástupce nesouhlasil se zpěvákovým propuštěním na kauci. Původní kauce byla přitom poloviční a tu Blythe už zaplatil. Teď musí přidat ještě další čtyři miliony.
 

"Já doufám, že kamarádi z jeho kapely a všichni, co jsou v tom byznysu, se na to složí a bude brzo zaplaceno,“ uvedl zpěvákův advokát.
 

Rodina zatím o zvýšení kauce kvůli časovému posunu nic netuší. "Nevím, jak budou reagovat ráno, ale mám pocit, že se ho budou snažit dostat na svobodu, protože na jeho propuštění závisí to, jestli ta skupina bude dál existovat,“ řekl advokát.
 

Metalový zpěvák Randy Blythe čelí obvinění ze zabití devatenáctiletého fanouška. Toho před dvěma lety shodil z pódia. Daniel se při pádu vážně zranil na hlavě, následně v nemocnici zemřel.
 

[IMAGEBOX_1064587]Metalový zpěvák, který zabil fanouška, zůstává ve vazbě i po zaplacení kauce

[IMAGEBOX_1064587]


"Věřím, že je nevinný,“ obhajuje svého manžela Cindy Blythová. "Ten nebohý člověk na to pódium vylezl opakovaně a několikrát byl shozen dolů jinými lidmi. Náš klient za to nemůže být v žádném případě zodpovědný,“ prohlásil zpěvákův advokát.
 

Pokud zpěvák sežene další 4 miliony, bude se moci vrátit domů do Ameriky. Ale i proti této výši kauce může státní zástupce podat stížnost.
 

Blythovi za zabití fanouška hrozí až 10 let vězení.
 

hmr tn.cz / TV Nova