Mladí darebáci kradli MĚĎ na ŽELEZNICI, ohrozili PROVOZ VLAKŮ!

kradli měď na železnici
Zdroj: Mediafax
Mladí zloději krádežemi měděných součástek několikrát narušili provoz na železnici. Ilustrační foto

Dva mladé zloděje kovů ve věku 16 a 17 let stíhá policie za krádež a poškození zařízení na železniční trati se škodou téměř půl milionu korun. O zahájení trestního stíhání v úterý informovala karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Dvojice v průběhu října na trati v Karviné ve třech případech kradla měděné části zařízení. "V Karviné-Fryštátě pod mostem přes železniční trať odstranili šrouby zajišťující víko tlumivky a následně odcizili části dvou měděných cívek a ocelové jádro tlumivky. Krádeží došlo k narušení činnosti. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vyčíslila předběžnou škodu na 90 tisíc korun," popsala první krádež mluvčí.


O několik dní později mladíci v Karviné-Starém Městě u kolejiště odstranili zajišťovací šrouby stykového transformátoru kolejového obvodu a odcizili měděné vinutí. Krádeží opět narušili provoz zařízení, se škodou 180 tisíc korun. Při poslední krádeži 8. října v areálu hlavního vlakového nádraží z transformátoru ukradli měděné jádro, škodu SŽDC vyčíslila na 180 tisíc.


"Starší z pachatelů se krádeže dopustil i přesto, že byl v loňském roce rozsudkem Okresního soudu v Karviné pravomocně odsouzen pro provinění krádeže k trestu odnětí svobody ve výměře tři měsíce, výkon trestu byl podmíněně odložen na zkušební dobu 15 měsíců," konstatovala mluvčí.


Za spáchání přečinů krádeže s větší škodou a přečinu obecně prospěšného zařízení pachateli hrozí až šestileté vězení, u mladistvých je sazba poloviční.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/tn.cz