Proč to udělali?

Mladí Němci vystříkali vlaky a depo hasicími přístroji! Neutekli

Depo
Zdroj: Policie ČR

Skupinka 8 německých studentů v pátek časně ráno v pražském vlakovém depu vystříkala několik hasicích přístrojů. Mladíci řádili nejen v odstavených vlacích, ale i v jejich okolí.

"Dnes krátce před půl druhou v noci volal na tísňovou linku pracovník depa kolejových vozidel na Praze 9, který viděl skupinku mladíků stříkat hasicími přístroji po odstavených vlakových soupravách v Malletově ulici. Jako první, za pouhé čtyři minuty, dorazila do pražských Vysočan hlídka z pohotovostní motorizované jednotky, další policisté pak byli na místě téměř za okamžik. Společně pak zadrželi osm mladistvých německy hovořících studentů právě ve chvíli, kdy si z oblečení vyklepávali bílý prášek," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

 

 

Studenti bydleli v nedalekém hotelu, i s policisty se tam pak museli odebrat. Šokovaná učitelka (32), která měla studenty na starost, si prošla poškozené vlaky i jejich okolí. Policistům předala jejich cestovní doklady.

 

GALERIE: Mladí Němci vystříkali ve vlacích hasicí přístroje

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Mladí Němci vystříkali ve vlacích hasicí přístroje

 

"Osm chlapců ve věku mezi 16 a 17 lety skončili na vysočanské služebně, policisté u všech provedli orientační dechovou zkoušku, která byla negativní, ovšem až na jednoho studenta. Tomu přístroj naměřil 0,4 promile alkoholu v dechu," doplnila mluvčí.

 

 

Mladíkům teď hrozí kvůli jejich neplnoletosti až půlroční vězení. Škodu na hasicích přístrojích vyčíslili zaměstnanci drah na 8 tisíc korun, kolik bude stát úklid vlakových souprav ale zatím nevědí.

 

Související témata:
TN.cz