VIDEO: Mladíci zemřeli při nehodě. Po smyku vyletěli z vozu

Dva dvaadvacetiletí mladíci zemřeli po ránu při srážce dvou aut na silnici mezi Napajedly a obcí Topolná v okrese Uherské Hradiště.

Peugeot, ve kterém mladí muži jeli, kvůli vysoké rychlosti vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím felicií, a vyletěl ze silnice. Oba mladíci z vozu vyletěli a na místě zemřeli.


 

Místo tří pasažerů jeli v autě čtyři

 

Policii se podařilo zjistit, že ve voze před nehodou nebyli jen tři muži ale čtyři. Prvního z cestujících vysadili ještě před nehodou v Otrokovicích. Dvaadvacetiletý muž z Uherského Hradiště, který vozidlo řídil, po nehodě zmizel, aniž by se jakkoli zajímal o osud svých spolucestujících. Policie po něm v neděli vyhlásila celostátní pátrání, které bylo ještě v průběhu nedělního večera úspěšné.

 

Po výslechu policisté obvinili viníka nehody z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. Za zmíněné trestné činy mu hrozí trest odnětí svobody tři až šest let. Jak dodala mluvčí Bartíková, policie bude ještě zjišťovat, zda muž nebyl pod vlivem alkoholu. Stíhán je na svobodě.

 

Dva muži na místě mrtví

 

Podle policistů dostalo auto smyk. "Oba mladíci vyletěli po nárazu ven z auta a byli na místě mrtví. Zranění utrpěl i řidič felicie, ale podle předběžných informací by se nemělo jednat o vážná poranění,“ řekla k nehodě zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.


"Auto bylo rozpárané v podélné i příčné ose," sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Hasiči byli první na místě nehody, ještě s kolemjedoucím řidičem se snažili oba mladé muže oživit, ale marně.


Muži byli připoutáni, pásy se ale přetrhly


"Podle šetření dopravní policie byli oba muži připoutáni, ale při nehodě, která se stala ve velké rychlosti, se pásy utrhly," uvedla Bartíková. Podle reportérky TV Nova nebyla silnice v místě nehody namrzlá.


"Nehoda vypadá velice nepříjemně. Kusy vozu jsou rozházené desítky metrů od místa tragédie," popsala Bartíková. Policie nyní nemůže vyloučit ani to, zda svou roli nesehrál alkohol.

 

Kvůli tragédii policisté úsek silnice mezi Napajedly a Topolnou zcela uzavřeli. Plný provoz byl obnovený krátce před desátou hodinou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vrl tn.cz / Mediafax