Mladík chtěl uškrtit nezletilou příbuznou. Stráví 13 let za mřížemi

Mladík se pokusil kvůli dvěma prstýnkům zavraždit svojí nezletilou příbuznou. Dívku se naštěstí podařilo zachránit.

Před krajským soudem v Ústí nad Labem v úterý stanul 19letý mladík Antonín Kroka, který se vloni pokusil zavraždit nezletilou příbuznou.
 

Mladý Rom se posilnil pivem a pervitinem, z technoparty se pak za doprovodu svých kamarádů vydal do Podbořan do bytu jeho příbuzných. Kamarádům namluvil, že jde do domu prodat nějaké drogy, místo toho zaklepal na okno přízemního bytu, kde mu napadená dívka otevřela. Řekl jí, že jde jen pro nějaké věci a vetřel se do bytu.


“Obžalovaný měl v úmyslu loupit. Šel do toho bytu, aby sebral nějaké cennosti nebo peníze. Když ho pak dívka přistihla při činu, chtěla aby toho nechal, chtěla taky zavolat telefonem babičku a v tu chvíli se mladík obrátil proti ní,“ uvedla soudkyně.


Narkoman pak uhodil nezletilou dívku několikrát do hlavy, pak ji začal škrtit, až upadla do bezvědomí. Aby svůj čin pojistil, odtáhnul dívenku do dětského pokoje, kde jí kolem rukou ovázal mikinu a druhou rukávem kolem krku a druhý rukáv uvázal kolem mikiny, která svazovala ruce. “Tak se stalo, že čím více se dívka snažila uvolnit, tím více se škrtila. Nechal jí tam pohozenou několik hodin a bylo jen obrovské štěstí, že jí po několika hodinách našel další příbuzný, který zajistil první pomoc. Lékaři pak převezli dívku vrtulníkem do krajské nemocnice v Ústí nad Labem, kde bojovali o její život.“ Mladík po činu nerušeně pokračoval v zábavě, strávil dva dny u své kamarádky a podle jeho známých na něm nebylo vůbec nic znát.


Mladík se před soudem bránil, že nechtěl děvčeti nijak ublížit a už vůbec ne ji zabít. To ale soudci neuznali jako argument. Podle nich jednal narkoman promyšleně a ani drogy nesnížily jeho rozhodovací schopnosti.

 
Při vynesení rozsudku se obžalovaný muž lehce zapotácel, když soudkyně četla, že mu ukládá trest 13 let ve vězení, mladíkovi se zjevně zatočila hlava. Obě strany si nechaly osmidenní lhůtu na rozmyšlení.

Daniela Pilařová