Mladík, který bodl přítelkyni do krku, se prý inspiroval akčními filmy

Nůž, vražedný nástroj
Zdroj: tvnoviny.sk

Mladík, který na konci srpna v pražských Stodůlkách bodl nožem do krku dvacetiletou ženu, se k ozbrojenému útoku údajně inspiroval akčními filmy oslavující násilí.

 Zejména film Sametoví vrazi, pojednávající o tzv. orlických vraždách, se mu podle jeho výpovědi líbil nejvíce, informoval v úterý Mediafax vysoce důvěryhodný policejní zdroj.

 

PSALI JSME:

Mladá dívka skončila s nožem v krku

Muž, který v Praze bodl přítelkyni do krku, je obviněn z pokusu o vraždu

 

Podle zdroje si nyní vazebně stíhaný osmnáctiletý mladík, kterého policie již obvinila z pokusu vraždy, liboval právě v akčních filmech. "Kromě zmíněného snímku Sametoví vrazi se mu podle vlastních slov rovněž velmi líbil film Kájínek. Prý si chtěl osobně zkusit, jaké to je zabít člověka," líčil motiv útoku důvěryhodný zdroj obeznámený s vyšetřováním.

 

Mladík se podle něj se svou obětí znal zhruba tři měsíce, dívka jej v den napadení pozvala do svého bytu. "Kromě velmi vážného bodného zranění krku na své oběti páchal i další kruté fyzické násilí," popisoval policejní zdroj.

 

Dvacetiletou ženu našli po činu na chodbě panelového domu v Nušlově ulici sousedé, v krku jí vězel kapesní nůž. Policie okamžitě rozjela pátrací akci, do které se zapojily desítky policistů ze speciální pořádkové jednotky i policejní hlídky a psovod. Hlavním podezřelým se stal právě dívčin 18letý přítel, toho však nezastihli doma.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu pobodání dívky do krku:

 

 

Policisté proto pročesali okolí bytu a přilehlé Prokopské údolí, obklíčili dokonce nákupní centrum Galerie Butovice. Podezřelého přítele však nakonec zadrželi kolem sedmé hodiny večerní v nedalekém parku Na Vidouli.

 

Za trestný čin pokusu vraždy mladíku hrozí až 18 let za mřížemi.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax