Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Oloupil a znásilnil tři ženy. Od soudu dostal jen 2,5 roku

S nožem v ruce číhal a útočil sotva osmnáctiletý mladík na ženy na pražském sídlišti. Tři z nich přepadl, oloupil a znásilnil, než ho policie odhalila a zadržela.

Sexuologické a psychologické testy odhalily, že Michal Jakoubek je patologický sexuální agresor. Dokládá to ostatně i jeho minulost. Ještě před svou poslední sérií znásilnění byl jako mladistvý odsouzen za pohlavní zneužití.
 

Dnes stál před soudem znovu, jen obžaloba byla poněkud těžšího kalibru - znásilnění a loupeže. Soud mu prokázal tři případy. Od loňského října do listopadu útočil na pražském sídlišti na osamocené ženy. Vždycky je nejprve vyzval, aby mu daly peníze. Jenže pak čekalo ženy něco mnohem horšího, donutil je k orálnímu a análnímu styku.
 

Soud byl přesto k Michalu Jakoubkovi více než shovívavý. Protože své zločiny spáchal nedlouho po dovršení plnoletosti a svou vinu plně doznal.
 

Ani to ale lupiči a násilníkovi nestačilo. Původně totiž žádal odvolací městský soud o úplné prominutí trestu. Podle obhájce by mělo postačit nařízené ústavní sexuologické léčení.
 

S takovým názorem však hrubě nesouhlasil odvolací senát pod vedením soudce Tomáše Stuchlíka. "Pan obžalovaný byl ohrožen trestní sazbou od dvou do deseti roků. Kdyby podal odvolání státní zástupce v neprospěch obžalovaného, nejspíš by ani takto uložený mírný trest neobstál," prohlásil soudce Stuchlík.
 

Soudce rovněž zdůraznil, že Jakoubek nejenže znásilňoval, ale také loupil. To mu výrazně přitížilo.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Řidič zvrhlého doktora Bartáka promluvil: Viděl jsem, jak jí zmlátil

 

Rozsudek mladý násilník a lupič osobně neslyšel, protože se jeho vyhlášení nezúčastnil. Byl odsouzen ke dvěma a půl roku vězení s ostrahou. Pak ho ještě čeká sexuologická léčba. Ta je časově neomezena a potrvá tak dlouho, dokud bude Jakoubek na svobodě pro společnost nebezpečný.

tn.cz / mediafax / gar