Mladík na Žďársku ubodal taxikáře. Ukrýval se doma

Policisté z Vysočiny stíhají mladíka (20) ze Žďárska za vraždu devětapadesátiletého taxikáře. Vyšetřovatel případu Pavel Kubiš řekl, že vrah jednal v loupežném úmyslu a taxikáře ubodal deseti ranami nožem do krku a hrudníku.

Mladý vrah s bohatou kriminální minulostí skončil ve vazbě, hrozí mu 15 až 20 let vězení, popřípadě výjimečný trest. Policisté jej zadrželi minulou neděli doma. "Pachatel byl pod tlakem. V médiích jsme uveřejnili výzvu a on věděl, že jej hledáme. Ukrýval se u známých, pak se vrátil domů. Při výslechu se přiznal," řekl Kubiš.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Válka taxikářů ve Zlíně. Podpalují si vozy


Policisté nejprve našli opuštěný taxík se stopami krve. Ta patřila taxikáři. Z vyšetřování vyplynulo, že mladík vraždil v autě v obci Polná na Jihlavsku. Odjel pak do Hrbova, tam tělo mrtvého taxikáře ukryl v polích u rybníka Gabčíkovo. Z auta ukradl asi 3000 korun a pár dalších věcí. U Nížkova na Žďársku zahodil lovecký nůž, kterým zabíjel. Ve Žďáru nad Sázavou pachatel auto nechal a klíče zahodil.

Mladý pachatel už jako mladistvý třikrát loupil se zbraní na benzínových pumpách. Soud jej potrestal rokem vězení. "Na Vysočině je to letos už šestá vražda, objasnili jsme všechny," řekl náměstek policejního ředitele Tomáš Martinec.
 

tn.cz / Mediafax