Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.12. 2012 21:00
za prodej oblečení do basy

Mladík prodával trička s teroristou Breivikem, hrozí mu rok vězení

Zdroj: Televizní noviny

Trička s norským atentátníkem Andersem Breivikem prodával po internetu 26letý mladík. Už je v rukou policie a hrozí mu rok za mřížemi.

Kriminalisté obvinili šestadvacetiletého muže, který na internetu prodával trička s podobiznou norského extremisty Anderse Behringa Breivika s nápisy vztahujícími se k jeho činu, při kterém zabil 77 lidí. Policie začala případ vyšetřovat poté, kdy v říjnu v takovém triku přišel patnáctiletý žák do jedné z břeclavských škol. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Kamila Haraštová.

 

 

Policisté zjistili, že muž prodal kolem tří desítek triček, další u něj zabavili při domovní prohlídce. Odborná expertiza podle mluvčí potvrdila, že nápisy na tričku se přiklání k teroristickému činu. Podezřelému za schvalování trestného činu hrozí v případě odsouzení až rok vězení.

 

 

Breivik loni v létě v centru Osla odpálil výbušninu v automobilu, a zabil tak osm lidí, poté odjel na ostrov Utöya, kde postřílel 69 lidí, zejména účastníků tábora mládeže vládní Norské dělnické strany. Letos v srpnu byl Breivik odsouzen k 21 letům vězení, který může být opakovaně prodlužován až do jeho smrti.

tn.cz / ČTK / hru