Mladík vydíral muže a ještě se popral s policisty. Skončil v cele

Pěkně draho nejspíš přijde vymáhání peněz dvaadvacetiletého mladíka z Kladna. Jeho neurvalé chování přinutilo k zákroku strážníky, se kterými se popral. Hrozí mu až pět let vězení.

Vydíraný muž v Kladně si pondělí odpoledne zavolal pomoc strážníků na mladíka, který na něm vymáhal peníze. Informace agentuře Mediafax v úterý poskytla mluvčí kladenské městské policie Markéta Fröhlichová.
 

"Operační důstojník přijal žádost na 156 o pomoc ve čtvrt na čtyři," upřesnila Fröhlichová. Podle oznamovatele u dveří jeho bytu v 6. patře měl stát mladík, který do nich kopal a vyžadoval vydání peněz. "Hlídku strážníků, která přijela do Unhošťské ulice, kontaktoval z balkonu, a označil muže, který kopal do jeho dveří," uvedla mluvčí.
 

Útočník, když spatřil strážníky, se dal po okamžitě na útěk, ale v nedaleké Vrchlického ulici jej strážníci dostihli. "Při zadržení kladl odpor a snažil se strážníky zasáhnout pěstí," popsala situaci Fröhlichová. Strážník však útok odrazil a mladíkovi nasadil pouta.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Udělám z vás Palacha! řval násilník na vsetínskou úřednici

Dvaadvacetiletý muž z Kladna skončil na služebně. V případě obvinění z vydírání nebo násilí proti úřední osobě mladíkovi hrozí až pět let vězení.

tn.cz / mediafax / gar