Mladíka zastavila policie při silniční kontrole. Vydával se za svého bratra

Policie - pokuty za dopravní přestupky (ilustrační foto)
Zdroj: TN.cz

Policisté v Kostelci nad Labem při silniční kontrole odhalili řidiče bez dokladů, ten se vydával za svého bratra. Informace v pátek poskytla agentuře Mediafax mluvčí mělnické policie Jana Žáčková.

Řidiče Fordu Focus, který za jízdy telefonoval, zastavila hlídka z místního obvodního oddělení na náměstí T.G. Masaryka," upřesnila Žáčková. Policisté chtěli provést kontrolu dokladů, ale řidič je u sebe neměl a policejní hlídce údaje nadiktoval. "Po ověření v evidenci policie policisté zjistili, že poskytnutými údaji se pokoušel vydávat za svého bratra a tím poškozoval jeho práva," podotkla mluvčí.
 

PSALI JSME:

Neuvěřitelná MASKA: Z Asiata (20) se stal běloch (70)!
 

Po odhalení lsti navíc zjistili, že devětadvacetiletý muž z Prahy-východ za volantem nesmí od května roku 2009 řídit motorová vozidla. "Přišel totiž o všechny body v bodovém hodnocení," vysvětlila policejní mluvčí.
 

Mladík vozidlo musel opustit a poté následoval hlídku na místní služebnu. "Tam mu policisté sdělili podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození cizích práv," zakončila Žáčková. Za uvedené trestné činy může ve vězení strávit až tři roky.

tn.cz / Mediafax