Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Mladiství zloději napadli ve Studénce prodavačku! Kvůli čokoládě...

Agresivita zlodějů vůči personálu prodejen na Novojičínsku v poslední době stoupá. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil policejní mluvčí Petr Gřes s tím, že v pátek napadli mladiství pachatelé prodavačku, která je viděla při krádeži a zamkla v prodejně.

Dva mladiství společně s dvacetiletým kamarádem se v pátek v prodejně ve Studénce pokusili ukrást dvě čokolády za 50 korun. Když si toho prodavačka všimla, šla uzamknout prodejnu. Jeden z mladistvých do ní strčil tak silně, že upadla na radiátor a následně na zem. Z prodejny se mu ještě podařilo utéct. Druzí dva zůstali uzamčeni v prodejně. Nákupním košíkem házeli a najížděli do uzamčených vstupních dveří. Skleněnou výplň dveří sice rozbili, ovšem ven se už nedostali. Než přijeli policisté, pachatelé agresivně a vulgárně vyhrožovali obsluze prodejny. Policisté je nakonec zadrželi a umístili v cele. Třetího chytili strážníci a předali policii k výslechu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Napadený prodavač odprásknul zloděje

 

Podle Gřese už policejní komisař zahájil proti všem pachatelům trestní stíhání z několika trestných činů, a to přečinů a provinění krádeže, výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Bližší informace s ohledem na věk dvou pachatelů mluvčí sdělit odmítl.

 

Už v březnu zase další pachatel, který se snažil ukrást balíček bonbonů, vyhrožoval prodavačce nožem s tím, že jí ho vrazí do žeber.

 

"S agresivním jednáním zákazníků se setkáváme stále častěji. Prodavačky a ostrahy prodejen denně odhalí několik zlodějů, kteří si odnášejí různé zboží. Když jsou při krádeži přistiženi, sprostě personálu nadávají, vyhrožují fyzickou likvidací, bývají agresivní," uvedl Gřes s tím, že zloději při krádeži zboží používají různé skrýše v oblečení a upravené tašky. Mnohdy jeden ze zlodějů odláká pozornost prodavače a druhý zboží odcizí.

TN.cz