Už byl několikrát odsouzen

Mohla žít? Muž, který se přiznal k vraždě Elišky, byl v podmínce!

Téma:

Roman K., který se měl policistům přiznat k vraždě devítileté Elišky, už byl v minulosti několikrát u soudu. A byl dokonce odsouzen! Nechutný čin navíc spáchal, když byl v podmínce!

Mohla Eliška žít? To je otázka, která se teď hořečnatě probírá nejen v Klášterci. Roman K.,který se měl policistům doznat z její vraždy, byl totiž podle informací televize Nova v podmínce. Před časem byl odsouzen na 10 měsíců s podmínkou na 2 roky! A to nebyly jediné jeho problémy se zákonem a soudy...
 

Ještě dříve totiž už byl dvakrát souzen, jenže předchozí dva tresty mu zahladila novoroční amnestie prezidenta Václava Klause v roce 2013. Všechny tři tresty však byly nenásilného charakteru - za majetkovou trestnou činnost.
 

Podle svědků měla Eliška v úterý po vyučování odejít právě s Romanem K., který byl Eliščiným příbuzným (bratranec matky zavražděné Elišky - pozn. red.). Co se přesně odehrálo potom není ještě úplně jasné. Spekuluje se o tom, že Romana mělo vyprovokovat čůrání malé Elišky. Jisté je to, že Roman K. Elišku sexuálně zneužil a uškrtil.
 


Tělo devítileté dívenky se našlo ve středu. Podezřelého policisté dopadli v pátek, při výslechu se jim měl k činu přiznat a měl je dokonce na místo hrůzné vraždy dovést. Ještě v pátek Roman K. soud poslal do vazby.
 

Podívejte se na rekonstrukci poslední cesty Elišky:
 

 

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz / TV Nova