Sobotní nehody: už 6 mrtvých. Umírali řidiči, motorkáři i chodec

Pátou a šestou oběť si vyžádala srážka osobního auta a motocyklu v Ostrovačicích u Brna. V sobotu zemřeli 3 řidiči, 2 motorkáři a chodec.

Osobní auto se s motorkou srazilo na dálnici D1 kolem 19. hodiny. Oba řidiči na místě zahynuli, tři spolujezdci z vozu skončili se zraněními v nemocnici.


"Srážku na místě zaplatili životem šestaosmdesátiletý řidič osobního auta i třicetiletý řidič motorky," popsal brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.


Do nemocnic sanity odvezly dva lehce zraněné pasažéry osobního auta a těžce zraněnou čtyřiadvacetiletou ženu, která seděla na tandemu motocyklu.


"Viníkem srážky byl podle prvotního zjištění vyšetřovatelů zřejmě řidič osobního vozu, který s největší pravděpodobností nedal motorce jedoucí po dálničním přivaděči směrem na Rosice přednost," řekl Malášek.


Řidič obrátil auto na střechu, jeden mrtvý


Další člověk zemřel při dopravní nehodě mezi Hlučínem a Kozmicemi na Opavsku. Další dva byli těžce zraněni. Podle předběžných informací nehodu zavinil řidič Škody Felicie, který nezvládl řízení a sjel s vozem mimo silnici.
 

"Vůz skončil na střeše v příkopě hlubokém asi dva metry,“ řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.
 

"Dva lidé jsou těžce zraněni, třetí na místě následkům podlehl. Zatím nemám informace, zda se jednalo o muže, či ženy, ani věk zraněných, či mrtvého," dodal mluvčí.


Auto nedalo přednost motorkáři. Ten po srážce zemřel


Smrtí motorkáře skončila dopravní nehoda na Vysočině. Osobní auto, které vyjíždělo z parkoviště, nedalo přednost motorkáři. Řidič motocyklu srážku nepřežil.
 

"Nehoda se stala v Bystřici nad Pernštejnem u Penny Marketu.  třiadvacetiletý motocyklista utrpěl při nehodě s osobním automobilem těžká zranění, kterým podlehl,“ řekla mluvčí žďárské policie Jana Martincová.


"Řidič pravděpodobně vyjížděl z parkoviště obchodního domu a nedal přednost projíždějícímu motocyklu," doplnila mluvčí.


Ve wartburku zemřel starší muž


Starší manželé ve voze wartburg narazili v sobotu dopoledne u Prahy na čtvrtém kilometru silnice R10 ve směru na Mladou Boleslav po kolizi s kamionem do mostní konstrukce a zůstali v autě zaklíněni.
 

Jak sdělila mluvčí pražské policie Eva Miklíková, muž zaplatil nehodu životem.


Řidič osobního auta snažil uvolnit cestu za ním jedoucímu vozu, který se na něj tlačil. Při úhybném manévru k pravé straně zavadil šofér wartburgu o projíždějící kamion a auto se stalo neovladatelným.
 

"Vůz se roztočil a narazil do sloupu mostní konstrukce u silnice, kde zůstal zaklíněný spolu s posádkou," vysvětlila Miklíková.


Sražený cyklista a chodci


Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu před polednem i u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Osobní auto tam srazilo cyklistu. Na místo letěl vrtulník záchranné služby.


Další člověk zemřel na silnici už v sobotu časně nad ránem. Policisté v Krnově při pronásledování porazili dva chodce. Jeden zemřel na místě, druhý byl převezen do nemocnice.

vrl tn.cz / Mediafax