galerie Dohnaly ji k tomu dluhy?

ZPOVĚĎ BESTIE, která zavraždila 3 své děti! Co řekla o dluhu 810 tisíc?

Vražda novorozeňat ve Vlasaticích u Brna - 4
Zdroj: ČTK
V tomto domě

Zoufalá finanční situace, vysoké dluhy, špatné příjmy a možná i problémy s alkoholem. To vše možná vedlo Michaelu z Vlasatic na Brněnsku k hrůznému činu. Zavraždila svá tři novorozená miminka a schovala je ve sklepě nedaleko domu, kde žila! Přečtěte si více o ženě, která se k hrůznému činu doznala.

Dvě děti manželé z Vlasatic vychovávali v podstatě normálně. Když předloni znovu otěhotněla, zřejmě jí v hlavě uzrála myšlenka, že provede hrůzný čin. Rozhodla se, že děti, které se jí narodí, zavraždí. S manželem a obrovskými dluhy by je neuživila. A opravdu loni v květnu dvojčata zavraždila a ukryla je ve sklepě nedaleko domu. Letos, když znovu otěhotněla, hrozivý čin zopakovala.
 

Za vším pravděpodobně stojí jejich obrovské dluhy, které Michaela s manželem měla. "Spolu s manželem máme v rámci společného jmění manželů celkem 6 věřitelů, u kterých máme 12 nezajištěných závazků v celkové výši cca. 810 tisíc korun. Všechny tyto nezajištěné závazky jsou již déle než 30 dnů po lhůtě splatnosti," uvedla matka, vražedkyně tří dětí, v návrhu na povolení oddlužení.
 


Oba se sice snažili o oddlužení, ale zřejmě ne příliš úspěšně, protože podle sousedů jim hrozila exekuce. "Domnívám se, že oddlužení je naše jediná šance, jak se z této situace dostat. Vím, že jsme si vzniklou situaci zavinili částečně svoji chybou, jelikož jsme byli neuvážliví a lehkomyslní," popisuje matka, která se doznala k vraždě tří svých dětí.
 

Manželé si udělali zhruba 70tisícový dluh na kreditních kartách. Poté nespláceli úvěry u České spořitelny, Českomoravské stavební spořitelny a GE Money Bank. U spořitelny manželé dlužili asi 185 tisíc korun, stavební spořitelně asi 480 tisíc korun a GE asi 25 tisíc korun. Manžel Michaely pan M. ještě dlužil bývalé manželce výživné asi 53 tisíc korun za dvě nezletilé děti.
 


Michaela, která se podle policie k vraždě tří dětí doznala, pracovala jako operátorka u společnosti DHL. Brala jako skladová operátorka průměrný čistý plat zhruba 12 tisíc korun čistého. Její manžel byl na tom o něco lépe jako strojní mechanik pobírá zhruba 20 tisíc korun čistého.
 


 

Michaela se svým manželem vychovávala dvě děti, dluhy tedy mohli splácet zhruba po 3,5 tisících korunách měsíčně. S jejich špatnou finanční situací se jim pravděpodobně snažili pomoci i jejich rodiče, kteří jim měsíčně na dluhy přispívali 7 tisíc korun.


Podle sousedů byla Michaela velmi přátelská, chytrá i pracovitá. Ale v posledních letech jakoby na ní dopadla tíživá finanční situace a začala údajně s manželem hodně pít, někteří tvrdí, že brala i drogy.


ČTĚTE TAKÉ:


Měla by dostat doživotí? Takové tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

Jak vypadá klasický dlužník? Podívejte se, jestli zapadáte do profilu

tn.cz / hmr