Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Viděl ho někdo?

Mrtvola bez hlavy v Labi! Policisté už znají totožnost mrtvého, šlo o vraždu?

Mrtvý Marcin Bala
Zdroj: Policie ČR

Středočeští kriminalisté už znají totožnost muže, jehož tělo bez hlavy plavalo v řece Labi u Dolních Beřkovic na Mělnicku. Zatím ale nevědí, zda muže někdo zavraždil, nebo jestli šlo o sebevraždu, či nešťastnou náhodu.

"Mrtvý je občanem Polska. Jmenuje se Marcin Jaroslaw Bala, bylo mu 41 let. 190 centimetrů vysoký muž měl oválný obličej pokrytý větším množstvím pih, měl špičatý nos, tmavé oči a krátké kaštanové vlasy s kouty," uvedla policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová s tím, že rodina ohlásila jeho zmizení v roce 2013.

 

 

S vysokou pravděpodobností byl Polák v České republice už od června roku 2013. Podle policie se měl pohybovat v Praze a na Mělnicku, kde hledal ubytování. Kriminalisté navíc také zjistili, že se měl pohybovat v hernách a nočních klubech.

 

 

Co však do případu vnáší nové světlo je fakt, že byl Bala samotář, kontakt se ženami hledal přes internet. A právě tyto ženy by dnes mohly policistům pomoci.

 

"Žádáme veřejnost pokud má jakékoliv informace po pobytu a pohybu Marcina Jaroslawa Baly, aby nám tyto poskytla ne tel. čísle 702 210 194 nebo na linku 158," doplnila mluvčí.

 

 

Tělo muže bez hlavy nalezli pracovníci firmy provádějící bezpečnostní dozor u jezu na Labi v Dolních Beřkovicích 15. dubna letošního roku. Tělo museli z vody vytáhnout potápěči, případ si ihned převzali krajští kriminalisté, kteří nařídili soudní pitvu. Pitva však neprokázala, že by šlo jednoznačně o vraždu. Bala mohl spáchat sebevraždu, případně mohl do řeky spadnout nešťastnou náhodou. Podle informací TV Nova pracují kriminalisté také s verzí, že mu mohl hlavu od těla oddělit lodní šroub.

 

 

TN.cz