Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

děsivá smrt

Muž, který brutálně ubodal svoji milenku, dnes půjde znovu před soud

Soud ilustrační
Zdroj: Thinkstockphotos

Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání v kauze Lukáše Siváka, kterého ústecký krajský soud potrestal 19 lety vězení za vraždu barmanky v Jiříkově na Děčínsku. Podle prvostupňového soudu ji zabil zvlášť trýznivým způsobem ve snaze se obohatit. Žena zemřela po 31 ranách nožem. Sivák se hájil tím, že žena byla jeho milenka a chtěla jejich poměr odhalit.

Podle obžaloby muž barmanku ubodal kuchyňským nožem, který si přinesl. Mrtvou našel ráno její přítel, který se s ní den před její smrtí zasnoubil a snažili se spolu o potomka. Podle státního zástupce zranění na těle ženy svědčí o prožívání trýznivých a bolestivých útrap.
 

Z místa činu muž odnesl pokladnu s asi 12 000 korunami, nahrávací zařízení, servírčin batoh, telefon a snubní prsten. Policii nejprve řekl, že lup a vražednou zbraň hodil do rybníka, potom výpověď změnil a uvedl, že je někde zakopal, ale odmítl říct kde. Policie nakonec našla ukradené věci u Krupky na Teplicku.
 

Sivák byl už několikrát trestán, ale vztahovala se na něj loňská novoroční prezidentská amnestie. Protože jsou jeho předešlá odsouzení již zahlazená, nemohl k nim soud přihlížet při výměře trestu. Od svého amnestování do února, kdy se vražda barmanky stala, také stihl podle krajského soudu krást v německém supermarketu a nožem zaútočit na jeho vedoucího.
 

tn.cz / ČTK / bru