smrt petry

To je kluk, co zbil ODKLÍZEČE klackem! Ve vězení bude déle, než Doležal! Jak to?

Tomáš Karala a Jakub Doležal
Zdroj: TN.cz/ Jihlavský deník/ Roman Martínek

JIHLAVSKÁ VRAŽDA: Tomáš Karala, který zmlátil kvůli brutální vraždě patnáctileté Petry "Odklízeče" Doležala, vyjde z vězení až o hodně později než právě Doležal. Ve vězení stráví pět let, zatímco Doležal dostal jen dva roky. Přečtěte si, jak je to možné.

Jako akt pomsty. Právě tak se Tomáš Karala obhajoval u soudu za napadení Jakuba Doležala, kterému v Jihlavě říkají "Odklízeč". Toho loni v létě zmlátil klackem. U soudu za to před časem vyfasoval 3,5 roku. Jelikož jde o několikanásobného jihlavského recidivistu, k tříapůlletému trestu dostal ještě rok a půl navíc.
 

Soud mu totiž v pětiletém souhrnném trestu sečetl jednak loupežné napadení Jakuba Doležala, jednak jedenáct vykradených aut, dvou sklepů a kola. Od roku 2004 má Karala podle informací Jihlavského deníku v rejstříku trestů pět záznamů.
 

Jak probíhal akt pomsty?
 

Během loňského 28. července se Karala dozvěděl, že Jakub Doležal se pohybuje v zahrádkářské kolonii, vydal se za ním. Když ho dohnal udeřil Doležala klackem do obličeje a říkal mu, že chce, aby pocítil stejné pocity, jaké zažívala patnáctiletá Petra před svou smrtí. "Pak mu přitiskl ostřím ke krku kuchyňský nůž, přičemž mu řekl, že nemá problém ho podříznout. Že na to má, aby to udělal, že nůž je dost nabroušený a aby si vybral trest za svůj čin," citoval Jihlavský deník slova žalobce Ivo Nováka.
 

To ale pomstychtivému Karalovi nestačilo. Poté donutil, aby Doležal vyndal vše z kapes a svlékl se z oblečení a sundal boty. Poté ho nechal z místa odejít jen ve spodním prádle a tričku.
 


Tomáš Karal je pro jihlavské kriminalisty známou firmou. Jen od roku 2004 má v rejstříku trestů pět záznamů pro majetkovou a násilně majetkovou trestnou činnost. V roce 2004 byl pak odsouzen ke čtyřem letům za loupež.
 

Vražda Petry: Role Jakuba Doležala
 

Jakub Doležal je zapleten do vraždy patnáctileté Petry z Dudína na Jihlavsku. Soud ho ve středu odsoudil ke dvěma letům vězení za nadržování k trestnému činu vraždy na dva roky. Za několik měsíců ale už může být na svobodě, protože po uplynutí poloviny trestu může požádat o podmínečné propuštění. To bude na přelomu října a listopadu, protože do trestu se započítává i doba strávená ve vazbě.
 


Za vraždou patnáctileté Petry stojí Michal Kisiov a Tomáš Zavřel. Kisiov nejdříve po hádce vyhodil Petru z okna, když pád přežila, odvlekl ji zpátky do bytu a zavolal Zavřela s Doležalem. Všichni tři mladíci byli silně opilí. Začali podle obžaloby přemýšlet, jak se dívky zbavit. Kisiov policii popsal, že ji nejprve škrtil rukama, pak ho vystřídal Zavřel. Ten pak prý Kisiovovi poradil, aby si vzal motorkářskou botu. Kisiov si ji obul a stál na dívčině hrudníku.
 

Poslechněte si, jak reagovala Petřina matka na rozsudek:
 


 

Oběť i toto trýznění přežila. Pak ji Kisiov se Zavřelem škrtili kabelem od počítače. Nakonec dívku podle Kisiovovy výpovědi na polici uškrtil Zavřel textilním páskem. Tělo oběti tři mladíci včetně Jakuba Doležala zabalili do prostěradla a vhodili ho do kontejneru. Ostatky skončily na skládce, kde byly za pár dnů nalezeny. Z dívčina těla zbylo jen torzo; našlo se z něj asi dvacet procent.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ian Watkins se pokusil znásilnit kojence a osahával roční dítě! Půjde na 35 let do vězení

Zlobivé holky, které by potřebovaly naplácat: Toto jsou nejkrásnější vězenkyně

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hmr