šířil nemoc

Muž nakažený ŽLOUTENKOU plival po policistech krev! Hrozí mu 4 roky vězení

Policie - ilustrační foto
Zdroj: Mediafax

Až čtyřleté vezení hrozí devatenáctiletému muži, který se agresivně choval k policistům při převozu na plzeňskou protialkoholní stanici. Muž, který má nakažlivou nemoc, policistům vyhrožoval, plival po nich svou krev a jednoho z nich i kousl.

Nyní čelí obvinění z násilí proti úřední osobě a z šíření nakažlivé lidské nemoci, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Jan Koželuh. Podle informací ČTK měl mladík žloutenku, policejní mluvčí to nekomentoval. Hlídka policistů z Kralovic a z Kaznějova na severním Plzeňsku převážela muže na plzeňskou záchytku ve středu. Podle policie byl tak opilý, že ohrožoval sebe i své okolí. Ve služebním voze se snažil postavit na sedadle a policistům vyhrožoval zabitím.
 

"Dále začal po policistech a vozidle plivat krev z rozkousaných rtů, kdy věděl, že je nositelem nebezpečné a v některých případech nevyléčitelné nemoci. Po celou dobu eskorty měl nasazená pouta, avšak přesto pokousal jednoho z policistů, kterému tímto způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření," popsal Koželuh. Případem se dál zabývají kriminalisté, kteří muže ve čtvrtek obvinili.
 

TN.cz