Záhadná vražda

Zabil jsem učitelku, přiznal se po 16 letech muž z Mohelnice

Dnes šestatřicetiletý muž přišel na policii a přiznal se, že v roce 1996 zavražil v Mohelnici učitelku (†41). Proč se k neobjasněné vraždě přiznal zrovna teď, není zatím jasné. Hrozí mu 20 let.

Policisté objasnili šestnáct let starou vraždu jedenačtyřicetileté učitelky z Mohelnice na Šumpersku, která byla v roce 1996 nalezena mrtvá ve svém bytě.
 

"Na podzim loňského roku jsme případ znovu otevřeli, protože se objevily nové informace. Začali jsme proto ještě jednou prověřovat lidi z okolí oběti. V pondělí 4. června se na služebnu zčistajasna dostavil šestatřicetiletý muž a k vraždě se přiznal,“ popsal náměstek ředitele krajské kriminálky Karel Kadlec.


Policie hned druhý den zahájila proti muži trestní stíhání a poslala ho do vazby. Za vraždu mu hrozí 15 až 20 let, případně i výjimečný trest. Promlčecí doba u tohoto případu byla dvě destiletí, a ta ještě neuběhla.
 

Útočníkovi bylo v době vraždy dvacet a ženu velmi dobře znal. "Motiv činu ani důvod, proč se přišel přiznat, zatím nemůžeme sdělit,“ řekl kriminalista Libor Šamšula s tím, že policie nemá informace o tom, že by mezi mladíkem a učitelkou byly nějaké rozpory. "Z taktických důvodů nemůže sdělit více podrobností. Případ se stále vyšetřuje," doplnil Kadlec.

 

[IMAGEBOX_1011255]Takhle parkuje policie: Zastavili na zákazu a skočili si na oběd
 [IMAGEBOX_1011255]


Podle informací policie mladík před vraždou nebyl trestaný a po ní vedl normální řádný život. Je vyučený, zaměstnaný a má rodinu. "V době po vraždě byl sice jednou trestaný, ale šlo o podstatně méně závažný trestný čin,“ doplnil Šamšula.

 

hel tn.cz / Mediafax