Muž se zabarikádoval s dítětem v bytě! Manželskou hádku vyřešila zásahovka

Komando
Zdroj: TN.cz
(ilustrační foto)

Muž se po hádce s manželkou zabarikádoval v bytě a vyhrožoval sebevraždou. U sebe měl čtyřletou dceru. Jeho manželka přivolala policii.

Skokem z okna v pátém patře vyhrožoval psychicky rozrušený 42letý muž, který se v pátek večer zabarikádoval v bytě v Křižíkově ulici v pražském Karlíně. Informace agentuře Mediafax potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová s tím, že s mužem v bytě bylo i malé dítě.

 

Podle mluvčí šlo o vyvrcholení konfliktu mezi manželi. "Na počátku byla slovní rozepře manželského páru, kdy muž držel násilím ženu v bytě a hrozil jí ublížením. Žena se mu vysmekla, utekla z bytu a zavolala policii, zatímco on zůstal v bytě," popsala mluvčí.

 

Na místě zasahovala policie včetně zásahové jednotky, záchranka i hasiči pro případ, že by muž skutečně skočil. S mužem, který asi čtyřleté dítě držel v náruči, komunikoval policejní vyjednavač, nakonec ho přemohla zásahová jednotka.

 

"Policistům se podařilo dostat do bytu, ale muž s nimi nechtěl spolupracovat. Zákrok se obešel bez zranění, muž byl policisty ze zásahové jednotky pomocí hmatů a chvatů zpacifikován a převezen na služebnu. Poté bude záchrannou službou převezen do specializovaného zdravotnického zařízení," dodala mluvčí Kropáčová.

 

Žena i dítě jsou podle ní v pořádku. Zda policie proti agresorovi zahájí trestní stíhání, bude záležet na jeho výslechu a stanovisku lékařů.

muf tn.cz / Mediafax