Zběsilá honička

Muž se zákazem řízení ujížděl policistům! Na útěku ho dopadl policejní pes!

Policejní vozy
Zdroj: Mediafax

Další divokou honičku zažili policisté u Františkových Lázní. Před jejich hlídkami tam v Mercedesu svého kamaráda ujížděl muž se zákazem řízení.,

"Chebští kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání přečinů neoprávněného užívání cizí věci, maření úředního rozhodnutí a vykázání a zločinu násilí proti úřední osobě 34 letému muži z Františkových Lázní. Ten měl dne 23. 2. 2014 v podvečer ve Františkových Lázních řídit vozidlo značky Mercedes, a to bez svolení jeho majitele. Policistům z obvodního oddělení Františkovy Lázně neměl na výzvu k zastavení reagovat a měl začít ujíždět po silnici směrem na obec Libá. Při následném pronásledování a pokusu o jeho předjetí, měl řidič vozidla rychle změnit směr a začít najíždět na služební vozidlo policie," uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

 

Honička pokračovala na polní cestu u obce Hůrka. Tam policisté vyskočili z vozu a řidiče vyzývali, aby opustil vozidlo, ten se proti nim ale rozjel. Oba policisté museli dle svých slov uskočit. O kus dál v poli muž zastavil a se svou spolujezdkyní se dali na útěk.

 

"Policisté na místo přivolali služebního psa, který řidiče i jeho spolujezdkyni vypátral. V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič řídil motorové vozidlo i přesto, že má rozsudkem Okresního soudu Cheb vysloven trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel," doplnila mluvčí.

 

Policisté požádali o umístění muže do vazby, o čemž musí rozhodnout soud. Za jeho počínání mu hrozí až šestileté vězení.

TN.cz