Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nájemná vražda

Muž si objednal vraždu šéfa. A zabiják ho udal!

Půl milionu korun za smrt svého šéfa. Tolik chtěl zaplatit muž na Liberecku za nájemnou vraždu a kariérní postup, který si od ní sliboval. Už je za mřížemi a chystá se s ním proces.

Státní zastupitelství v Liberci obžalovalo muže, který si objednal vraždu svého nadřízeného. Za půl milionu korun si najal člověka, který měl zabít jeho šéfa. Ve firmě se totiž chtěl dostat na jeho místo. Chladnokrevný plán mu ale nevyšel. Najatý vrah všechno totiž oznámil policii. Krajský soud v Liberci obžalovanému muži prodloužil vazbu a chystá proces.
 

"Stalo se to těsně před Vánoci. Najednou zazvonil zvonek, tak jsem se podíval do videotelefonu, kdo přišel a vidím plešatýho malýho podsaditýho člověka," vypráví Petr Skála, který měl být obětí nájemné vraždy. "Tak se zeptám: Co je? A on říká, že ho poslal pan XY. Tak jsem šel otevřít a on říká: On si mě najmul, abych vás zabil. Já na to, že si dělá srandu. A on říká: Ne, opravdu..."
 

Takhle se Petr Skála dozvěděl, že má být zavražděn. Do té doby si myslel, že je jeho podřízený s padesátitisícovým platem a dvousettisícovými ročními odměnami, služebním autem a telefonem spokojený. Vedli spolu tři roky personální agenturu. Pan Skála byl majitelem. Objednavatel vraždy jednatelem.
 

 

"Já mu věřil. Tekly mezi námi veliké peníze. Nikdy neudělal botu. Nikdy. Byl opravdu pedant na práci a dobrej v práci," stále kroutí hlavou Petr Skála. Při vyšetřování případu se ukázalo, že vraždu šéfa si muž neobjednal poprvé. První nevyšla, protože mu s penězi najatý vrah utekl.
 

A chuť vraždit neměl ani další najatý cizinec. "On mi řekl, abych odjel pryč, abych tady nebyl. A v momentě, kdy já budu pryč, tak on mu řekne, že to vykonali. Vezme si zbytek peněz a odjede pryč a já zůstanu živý a po týdnu se vrátím," popsal další vývoj událostí Petr Skála. Vše oznámil policii.
 

Kriminalisté nechali vraždu naoko proběhnout. Jednateli firmy pak předali fotky, nechali ho vyplatit zbytek půlmilionové odměny a zatkli ho. Případ už je u soudu. Ten muži nyní prodloužil vazbu. "Je tu obava, že by obžalovaný mohl jednak uprchnout a jednat pokračovat v trestné činnosti," vysvětlil rozhodnutí libereckého soudu soudce Martin Omelka.
 

Svému bývalému šéfovi se muž dosud neomluvil. Dokonce podal trestní oznámení pro podvod na najatého vraha. Tím, že vraždu nevykonal a vzal si peníze, se v jeho očích dopustil podvodu. "Taky jsem čekal nějakou reakci, ale bohužel," reaguje dnes Petr Skála. Proces s nájemcem vraždy by mohl začít už koncem září. Hrozí mu až výjimečný trest.

tn.cz / ČTK / gar