Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vražda z pomsty

Antonín pobodal soka v lásce před očima čtyř dětí! Dostal 12 let

Zdroj: TV Nova

Muž pobodal svého soka v lásce před očima čtyř dětí. Dnes ho za to liberecký soud odsoudil na dvanáct let.

Pokus o vraždu se stal loni v lednu v Lázních Libverda. Antonín Procha tam pobodal svého soka v lásce Jana Teplého. Proch se nemohl smířit s tím, že ho opustila jeho družka, s níž měl čtyři děti. Že svého soka zabije, plánoval dlouho předtím.

 

Muž se s plánem svěřil i své matce. Ta se mu to snažila neúspěšně rozmluvit. On si namísto toho vzal keramický nůž, vběhl do domu, vykopl dveře bytu a zaútočil na Teplého, který seděl na gauči a ani se nestihl zvednout.

 

Oběť muž zasáhl dvakrát do hrudníku a pak se mu čepel zlomila. Dalším lidem v bytě se ho vzápětí podařilo zpacifikovat. To vše se odehrálo před svými vlastními čtyřmi dětmi. Do vězení teď za tuto zběsilou pomstu Procha půjde na 12 let.

 

 

"Chvilinka to byla, prostě to byly vteřiny. Bylo to šílený a byly u toho děti. Poznamenalo je to," řekla Jana Horáčková, která byla příčinou sváru mezi muži.

 

Procha se v soudní síni pokusil i vyhrožovat sebevraždou."Jestli dopadne všechno špatně, tak ukončím svůj život," řekl soudu, na což reagoval státní zástupce poznámkou, že jde jen o vydírání soudu. "Nejvíc bude nápomocen, když ve výkonu trestu bude pracovně zařazen a finanční prostředky bude ve prospěch rodiny zasílat. Sebevraždou nic nedocílí," okomentovala to soudkyně libereckého krajského soudu Eva Drahotová.

tn.cz / ČTK / gar