Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Muž ukradl MATCE PLATEBNÍ KARTU bytového družstva, rozfofroval 150 TISÍC!

Škodu za více než 150 tisíc korun napáchal mladý muž ze Sokolova, který ukradl platební kartu společenství vlastníků bytů své matce. Policejní mluvčí Kateřina Böhmová pro agenturu v úterý uvedla, že pachatel provedl v 72 případech bankovní transakce.

Pachatelem je podle policie 28letý muž, kterého už kriminalisté obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.


“Muž se měl přečinů dopustit tím, že v dubnu letošního roku si v bytě své matky, která je předsedkyní společenství bytů, neoprávněně opatřil platební kartu i s PIN kódem, která je v majetku společenství vlastníků bytů,“ uvedla Böhmová.


Obviněný bankovní kartu použil bez vědomí a souhlasu oprávněné osoby celkem v 97 případech, přičemž v 25 případech byla transakce zamítnuta.


“V 72 případech obviněný muž uskutečnil transakce v celkové výši 153 350 korun. Celkem se prostřednictvím bankovní karty pokusil způsobit škodu přes 218 tisíc. Za to mu nyní hrozí až pět let vězení,“ dodala mluvčí.

tn.cz / Mediafax