planý poplach

Muži v Liberci se udělalo zle z alkoholu, otravu metanolem ale lékaři vyloučili

(ilustrační foto)

Záchranáři v Libereckém kraji včera vyjeli k muži, který požil alkohol a následně se mu udělalo zle. Záchranka ho převezla do nemocnice, kde ale lékaři vyvrátili podržení z otravy metanolem.

Ve čtvrtek večer zavolal muž na tísňovou linku s tím, že po vypití alkoholu je mu zle a špatně vidí, informovala agenturu Mediafax mluvčí libereckých záchranářů Lenka Markovičová.
 

Dotyčný se měl nacházet v ulici Milady Horákové u vchodu do Kauflandu. "Uvedl, že vypil alkohol ze stánku a má poruchy zraku," uvedla Markovičová. Po vyšetření v nemocnici se ale ukázalo, že případ nemá žádnou souvislost s takzvanou metanolovou kauzou. Muži se pravděpodobně udělalo špatně kvůli vypitému množství, nebo nekvalitnímu alkoholu.
 

Liberecký kraj tak nadále zůstává jedním z těch, který dosud nemá problémy s kauzou metanolových otrav. Kromě pár případů v Příbrami je ohniskem otravy Morava. Nejvíce lidí zemřelo v Moravskoslezském kraji, další v Olomouckém, Zlínském a Jihomoravském kraji.

 

 

V posledních dnech zemřelo v České republice na otravu dřevěným lihem 18 lidí. Policie navíc prověřuje nejméně tři další podezřelá úmrtí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / muf