Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Brutální napadení

Muž z Třebíče chtěl před domem uříznout ocas svému psovi!

Nejdříve brutálně napadl svého psa Rudíka, kterému chtěl přímo na ulici uříznout ocas. Poté při převozu na psychiatrii se ještě pustil do řidiče sanitky a utekl. Za to mu hrozí až čtyřleté vězení.

Hodně brutálně v neděli napadl svého psa muž z Třebíče. Před domem, ve kterém bydlí, se svému psovi snažil uříznout ocas. Pes naštěstí jeho brutální útok v afektu přežil, v pondělí se ale musel podrobit operaci.
 

"Je vidět řezná rána. Svaly ocasu budou pravděpodobně trošičku poškozený,“ říká veterinářka, která Rudíka ošetřovala. "Jedna z možností, která připadá v úvahu je, že se ta osoba, která mu to zranění způsobila, se mu snažila v nějakém afektu uříznout ocas,“ vysvětluje Petr Ondráček, prezident Ligy na ochranu zvířat.
 

Co k tak brutálnímu činu muže vedlo, není jasné. O svého psa se totiž staral vzorně. "Je očkovaný a vypadá i pěkně živený,“ tvrdí veterinářka.
 

Podle našich informací by za vším mohly být jeho psychické problémy, které jsou spojeny s tím, že přišel o práci. Psa totiž o víkendu napadl ještě jednou, v sobotu ho měl údajně hodit z mostu do řeky. To ale žádní svědci neviděli.
 


Majitele psa v pondělí lékaři převezli do psychiatrické léčebny v Jihlavě, jenže při převozu napadl řidiče sanitky a utekl. Poté ho dopadli policisté až díky policejnímu psovi. Za napadení záchranáře mu hrozí až čtyřleté vězení.
 

Pro Rudíka vše dopadne lépe, během dvou týdnů by se totiž měl uzdravit a pak mu Liga na ochranu zvířat začne hledat nového pána.

dv TN.cz