Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Násilník kopal policistku do hlavy

Muž nejdříve kopal do vrat garáže u domu v jehož okolí se nesmí po deset dní zdržovat. Po upozornění policistů se dal na útěk, když ho policistka dostihla, zaútočil na ni.

Šestadvacetiletý muž napadl v pondělí v Bludově na Šumpersku policistku. Čtyřikrát ji kopl do hlavy, žena utrpěla lehké zranění a je v pracovní neschopnosti, řekl dnes ČTK šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík. Ještě před útokem muž podle něj poškodil vrata garáže rodinného domu v Bludově.

 

Podezřelý do vrat údajně kopal. "Přivolaná hlídka zjistila, že se muž nesmí zdržovat v okolí tohoto domu ve vzdálenosti 50 metrů na dobu deseti dnů.

 

Policisté muže vyzvali, aby zanechal svého protiprávního jednání a dále ho upozornili, že se dopouští přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedl mluvčí.

 

Muž se poté snažil policistům utéct. Když ho policistka dostihla, tak na ni zaútočil. "Při dalším napadení již byl na místě druhý policista, který muže za použití hmatů a chvatů zajistil a spoutal ho," řekl mluvčí.

 

Policie muže podezírá z maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tři roky vězení. Podle mluvčího je pravděpodobné, že bude stíhaný i za násilí proti úřední osobě, kde horní výše trestní sazby činí čtyři roky vězení.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / ČTK