Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Muže přejelo vlastní auto. Nebyl jediný

Auto zeřjme nebylo zajištěné, rozjelo se a přimáčklo muže k domu. Ilustrační foto.

Ke kurióznímu případu vyjížděli brněnští hasiči. Pětašedesátiletého muže přejelo vlastní auto.

V pátek dopoledne vyjížděli hasiči k nevídanému případu. Zprvu se zdálo, že jde o poměrně běžnou nehodu. Podle hlášení se jednalo o zaklíněného muže pod autem. Když přijela posádka do Letovické ulice v Řečkovicích, nevěřila svým očím. Pachatel činu žádný nebyl, muže totiž přejelo vlastní auto.

 

"Muž musel svůj automobil zastavit a údajně ho i zajistil. Ten se ale po několika okamžicích rozjel. Chtěl ho sice zastavit, to se mu ale nepodařilo,“ vysvětlila mluvčí brněnské police Andrea Procházková.

 

Vozidlo sjelo údajně ze srázu a přitisklo nešťastníka ke zdi. Muž může mluvit o štěstí v neštěstí, v brněnské Úrazové nemocnici skončil "jen" se zlomenýma nohama. "Měl zlomené obě nohy, lékaři ho odvezli do nemocnice. Vyšetřujeme to jako dopravní nehodu,“ uzavřela Procházková. Zatím není zřejmé, z jakého důvodu se auto rozjelo.

 

Podobných případů je u nás hned několik

 

Stejný osud postihl před dvěma měsíci i šedesátiletého muže z Vyškova. Nešťastnou náhodou ho přejela vlastní dodávka. Muž ale takové štěstí neměl, zraněním podlehl. Podle vyšetřovatelů muž zřejmě uvedl dodávku do pohybu nešťastnou shodou okolností při neopatrné manipulaci se startérem.

 

Před třemi lety vyjížděli záchranáři a policisté do Hodkova na Příbramsku. Pětačtyřicetiletého muže přejelo jeho vlastní auto. Vyvázl pouze s lehkým zraněním. Podle dostupných informací muž opravoval porouchané auto, špatně ho zajistil, a to se samo rozjelo.

 

Neposedná auta řádí i na Slovensku

 

V září letošního roku u obce Vojtovce na východě Slovenska přejelo devětačtyřicetiletou ženu při sběru hub vlastní automobil, ani po intenzivním oživování se ji nepodařilo zachránit. Žena zaparkovala svůj automobil v mírném svahu pod lesem u obce Baňa. Pravděpodobně zapomněla zatáhnout ruční brzdu a vůz se rozjel po svahu.

mak tn.cz / Mediafax