tragický pád

Myslivec (†64) na Klatovsku spadl z posedu a zabil se

Posed, myslivec, lov
Zdroj: Mediafax
Posed - ilustrační foto

Smrtí skončil pád myslivce z posedu na Klatovsku. Nepomohla ani rychlá pomoc přivolané záchranné služby.

Tragická nehoda, kterou nepřežil 64letý myslivec, se stala v úterý večer na Husineckém vrchu u Tajanova. Muž byl na posedu ještě s kolegou, který po pádu přivolal pomoc a snažil se zraněného myslivce sám oživit. Informace potvrdila policejní mluvčí Jana Tomková.

 

Na místo neštěstí vyrazil okamžitě i vrtulník záchranky. "Muže se po pádu ze zhruba šestimetrové výšky nepodařilo zachránit, na místě podlehl zraněním," řekla mluvčí záchranky Lenka Ptáčková. "Příčinu smrti myslivce určí nařízená pitva, případem se zabývá policie," uvedla Tomková.

 

Podle policie, která se neštěstím zabývá, je vyloučeno, že by za příčinou myslivcova úmrtí, byl špatný technický stav posedu. Nyní se zjišťuje, zda pád nebyl zaviněn spíše nešťastnou náhodou, popřípadě, nestojí-li za ním například zdravotní problémy seniora.

 

 

Tragická zpráva se začala do okolí šířit velmi rychle a myslivcovi blízké a kolegy těžce zasáhla. "Byl naším členem deset let. Já jsem se o jeho smrti dozvěděl až dnes ráno, ani přesně ještě nevím, co se stalo. Je to pro nás samozřejmě rána,“ řekl portálu Deník.cz předseda Mysliveckého sdružení Tupadly Josef Nejdl.

tn.cz / mediafax / hru