VIDEO: Vlak vrazil do kamionu na Bruntálsku. Pět zraněných

Kamion s vlakem se srazil v neděli ráno u Valšova na Bruntálsku.

"Při nehodě se zranilo pět lidí, je mezi nimi i desetileté dítě," řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. To je spolu s řidičem kamionu a průvodčím zraněno středně. Dvě ženy utrpěly lehčí zranění," doplnila mluvčí.

 

Podívejte se na reportáž z Odpoledních televizních novin

 

 

Podívejte se na animaci nehody na Bruntálsku

 

 

Kromě 56letého chorvatského řidiče byli ale ostatní zranění už v neděli po poledni propuštěni do domácího ošetřování. "Řidič je v bruntálské nemocnici na pozorování, má zlomené žebro a poraněnou pánev," řekl reportér TV Nova Jiří Veselý. Řidič tvrdí, že v době, kdy jel na přechod, červené světlo na přejezdu nesvítilo. Chorvat je zkušeným šoférem, který po Evropě jezdí 20 let.

 

Drážní inspekce (DI) hmotnou škodu odhaduje na 10 milionů korun na vlaku, dva miliony na kamionu a 400 tisíc korun na trati, informoval Jan Kučera, náměstek generálního inspektora Drážní inspekce.
 

 

 

Poslechněte si, co říkala o nehodě z místa bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková

 

 

 

Nehoda se stala před osmou hodinou ráno. Kamion se srazil s dvouvagonovým vlakem. "Řidič kamionu nerespektoval signalizační zařízení na přejezdu," řekla mluvčí.

 

 

Nehoda se stala okolo 08:00. "Nehoda se stala na silnici číslo 45, spojující Bruntál a Olomouc. Kamion jel zřejmě ve směru na Olomouc stejně jako motorový osobní vlak se třemi vozy. Po srážce zůstaly mimo koleje první vůz vlaku s řídící jednotkou a druhý vůz," popsal kolizi mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

 Dodal, že hasiči museli převést z jednoho vykolejeného vagonu celkem 12 osob do posledního, který zůstal na kolejích. Celkem vlakem cestovalo 30 lidí a tři členové osádky.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

ora s přispěním Jiřího Veselého tn.cz / Mediafax