Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na dálnici nad ránem shořel kamion plný dřevěného uhlí

Požár kamionu plného dřevěného uhlí likvidovali nad ránem hasiči na 96. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Při požáru se popálil řidič kamionu.

Kamion začal na 96. kilometru dálnice D1 hořet před čtvrt na čtyři ráno, na místo proto vyjeli profesionální hasiči z Jihlavy a Humpolce. „Došlo k požáru kamionu s návěsem, který převážel dřevěné uhlí. Hasiči proto na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů,“ řekla Musilová s tím, že po dobu provádění hasebních prací byl provoz na dálnici ve směru na Prahu zcela zastaven a ve směru na Brno došlo k zastavení dopravy v jednom jízdním pruhu.

 

Při požáru se navíc popálil řidič kamionu, toho na místě ošetřili záchranáři. Před půl čtvrtou ráno se hasičům podařilo požár lokalizovat a postupně byl obnoven i provoz na dálnici. „Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 400 000 Kč, přičemž škoda ve výši 150 000 Kč vznikla na návěsu a škoda 250 000 Kč na přepravovaném nákladu. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 1 000 000 Kč,“ dodala mluvčí hasičů.

 

 

Odstraňování následků požáru pokračovalo na místě i ve čtvrtek dopoledne, kdy byl překládán náklad. Příčina požáru je zatím v šetření.
 

 

tn.cz / dv