Na dálnici před Prahou se srazily kamiony. Tvořily se dlouhé kolony

Nehoda kamionu
Zdroj: Mediafax
Nehoda kamionu

Dva kamiony se srazily na druhém kilometru hradecké dálnice D 11 ve směru na Prahu. Jeden skončil převrácený na boku mimo dálnici.

Kamion se slovenskou značkou jedoucí v pravém jízdním pruhu zatím z nezjištěných příčin narazil zezadu do kamionu jedoucím před ním.

Ten v důsledku nárazu přejel přes svodidlo a sjel s kamionem mimo dálnici, kde narazil do stromu a převrátil se na pravý bok. Řidiče převráceného kamionu musela odvézt sanitka.


Kolony se začaly rozjíždět před 13. hodinou. "Okolo půl jedné byl zcela zprůjezdněn pravý jízdní pruh a kolona se pomalu rozjela," uvedl policista dálničního oddělení Poříčany Jiří Ctibor.


V 11 hodin nehoda stále ještě nebyla odstraněna. "Stále vyprošťují kamion, kolona sahá od místa nehody až na 10. kilometr dálnice. Vyprošťování bude probíhat ještě minimálně hodinu,“ dodal Ctibor.


"Pravý jízdní pruh je uzavřený, na místě se tvoří kolony, které jsou dlouhé minimálně čtyři kilometry" řekl kolem 9. hodiny tn.cz operační důstojník dálniční policie. "Těžká technika stále vyprošťuje převrácený kamion," dodal.


GALERIE: Nehoda na D11

1
/
5
Zdroj: Mediafax
Nehoda kamionu


Kolony byly kolem sedmé hodiny dlouhé až 10 kilometrů. "Velice záleží na práci firmy, která bude zničený kamion odklízet," řekl zasahující policista. Odstraňování nehody může trvat celé dopoledne.


"Přesnou příčinu nehody a okolnosti, které jí předcházely, ukáže až další vyšetřování a výslechy řidičů, " řekl agentuře Mediafax dopravní policista. Podle něj na místě zasahovaly tři hasičské vozy, jejichž posádky musely vyprostit ze zdemolované kabiny zraněného řidiče.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax