Na Dobříšsku vzplála lesní školka, hasiči ji budou hasit až do večera

Požáry ve Španělsku - 6
Zdroj: Mediafax
Na Dobříšsku vzplála lesní školka, hasiči vyhlásili 2. poplachový stupeň - Ilustrační foto

V lese nedaleko Dobříše na Příbramsku dnes po poledni začala hořet lesní školka. "Když hasiči dojeli na ohlášené místo, hořela školka na rozloze 200 krát 150 metrů," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

K likvidaci vyjelo osm jednotek hasičů. "Profesionálové z Dobříše, Příbrami, Berouna a Řevnic, ale také dobrovolní hasiči z obcí Liteň, Jince, Kytín a Mníšek pod Brdy," vypočetla mluvčí. Později, když se oheň už dostal na kraj vzrostlého lesa, si velitel zásahu vyžádal pomoc policejního vrtulníku z pražské Ruzyně. "Ten přiletěl i s takzvaným bambi vakem na vodu," vysvětlila mluvčí hasičů.


Vodu hasiči brali u blízkého rybníka, kde zřídili čerpací stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody. "Krátce před druhou hodinou jsme vyhlásili poplachový stupeň 2 a vrtulník shodil první dávku vody," uvedla Kostková.

 

Oheň se pak přestal rozšiřovat a hasiči ho dostali pod kontrolu. "V současné době probíhá dohašování," sdělila mluvčí hasičů v půl šesté odpoledne. Podle jejích slov vznikla škoda asi 100 tisíc korun, zásahem se podařilo uchránit smrkový les v hodnotě půl milionu korun. "Vyšetřovatel označil jako příčinu vzniku ohně nedbalost," zakončila Kostková.


Vzhledem k ohlášenému tropickému vedru už vydali meteorologové varování před zvýšeným nebezpečím požárů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí zejména pro Prahu, Středočeský, Jihomoravský, Karlovarský, Liberecký, Ústecký a Zlínský kraj.
 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / kos