Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2009 18:45

Na Krejčířovu vilu za 400 milionů si brousí zuby stát i manželka

Krejčířova vila
Zdroj: TN.cz

Soudní tahanice o luxusní vilu v Černošicích pokračují. Kateřina Krejčířová se proti podmínce a propadnutí vily státu odvolala.

Ani po více než čtyřech měsících od rozsudku není jasné, zda propadne státu majetek podnikatele Radovana Krejčíře, který je stíhaný na útěku.


Okresní soud pro Prahu-západ v červnu rozhodl, že luxusní vila za údajných 400 milionů propadne státu. Zatím se tak ale nestalo. Kateřina Krejčířová, které vila patří, se proti rozsudku odvolala.

"Proti rozsudku bylo podáno odvolání jak ze strany obžalované, tak ze strany státního zástupce," potvrdil tn.cz Ondřej Šmelhaus, okresní státní zástupce pro Prahu-západ.


Obě odvolání byla podána v srpnu. Od 23. září se jimi zabývá Krajský soud v Praze. "V této věci zatím nebylo rozhodnuto," řekla mluvčí krajského soudu Lenka Ceplová. Soud zatím nenařídil jednání.


Krejčířová s vilou nemůže volně nakládat


Dům proto stále patří Krejčířové. Ta s ním ale nemůže nijak nakládat, protože na nemovitosti je omezení vlastnického práva. Podle katastru nemovitostí jde o zajištění majetku.


"Majetek byl zajištěn orgány činnými v trestním řízení, a to formou blokace, respektive omezení převodu na katastru nemovitostí," potvrdila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Jana Rennerová.


Vila stojí na pozemku, který má přes dva tisíce metrů čtverečních. Dům je z velké části zapuštěný ve skále a celý obehnaný vysokou zdí. Nemovitost patří k nejluxusnějším rezidencím v Česku.


Podívejte se na letecké záběry:

Záběry z luxusní vily se na veřejnost dostali po policejních prohlídkách domu. Uvnitř vily se skrývá například obří akvárium se žralokem, murénou a perutýnem, sportovní centrum se squashovým kurtem, diskotéka, venkovní i vnitřní bazén, basketbalové hřiště nebo klec pro šelmu.


Podívejte se na záběry z vily v reportáži z července 2005.

Krejčíř měl téměř v každé místnosti obří plazmové obrazovky, elektronické ovládání osvětlení domu nebo vůni, kterou bude každá místnost vydávat. Jen venkovní mramorové schodiště pokryté rudým kobercem mělo přijít podnikatele na 40 milionů korun.


Podmínka pro Krejčířovou

 

Okresní soud pro Prahu-západ rozhodl o propadnutí majetku Krejčířů 22. června. Věcí se zabýval už potřetí. Zároveň manželkce Krejčíře Kateřině uložil roční trest vězení podmíněně odložený na tři roky. Ani ta ale kvůli odvolání nenabyla právní moci.

 

Pokud by podnikatelova vila skutečně propadla státu, ten by zvážil, zda ji potřebuje. Jana Rennerová z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ale soudí, že stát pro černošickou vilu najde uplatnění jen ztěží.


Kateřina Krejčířová je stíhána jako uprchlá, zřejmě pobývá v Jihoafrické republice stejně jako její manžel. Radovan Krejčíř, který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve vile v Černošicích. Jeho manželka pak i se synem odcestovala na zahraniční dovolenou, v Dubaji se setkali s Krejčířem a odletěli na Seychelské ostrovy.

Hana Válková TN.cz