Zlodějské gangy kradou česnek

Na Roudnicku ukradli zloději za půl hodiny 50 kilogramů česneku

Největším lákadlem pro zloděje na polích a zahradách je v těchto dnech česnek. Policie začíná evidovat první případy krádeže na Roudnicku. Během chvíle tam z jedné zahrady zloději ukradli, těsně před sklizní, 50 kg česneku.

Vlastním očím nevěřil pan Zeman po příjezdu na zahradu. Jeho chlouba, záhon plný velmi kvalitního českého česneku, byl téměř prázdný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zloděj ukradl 170 pstruhů

 

"Ráno přijedu a najednou vidím že je česnek vytahaný,“ posteskl si pěstitel česneku Antonín Zeman. Výsledek stovek hodin práce je pryč. Při krádeži mu zloději navíc poničili i plot.

 

"Česnek sebrali a nosili ho tady k plotu, kde měli vystříhanou díru, na tady na cestě měli připravený auto, naházeli ho do auta a odjeli,“ popsal událost pěstitel.


Zloději byli zřejmě docela sehraná parta, na ukradení 50 kg česneku jim stačila necelá půlhodina. "Prostě to měli otipované. Věděli, že tady ten česnek je,“ dodal pan Zeman.

 

Škoda se vyšplhala až ke 13 tisícům korun, proto pan Zeman zavolal policii a podal trestní oznámení. Pachateli teď hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Právě v tomto období se krádeže zeleniny, a hlavně česneku, který zloději velmi dobře prodají, rychle množí. Na řadě míst si lidé úrodu začali v noci hlídat. Jenže i tady jde, jak potvrzuje pan Zeman, o život. "Nedoporučuji, aby úrodu hlídal jeden člověk, protože tady jezdí party a ty jsou schopný vás přímo zlikvidovat,“ upozorňuje okradený pěstitel.
 

kos / s přispěním Petra Baraňáka Televizní noviny