VIDEO: Na Vysočině se zřítila stíhačka L-39. Piloti se katapultovali

U obce Pulkov na Třebíčsku havarovala ve čtvrtek odpoledne kolem 15. hodiny vojenská stíhačka. Informaci sdělila agentuře Mediafax mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Podle prvních informací se ze stroje L-39 katapultovali dva piloti. Na místo vyjeli hasiči. Albatros vylétl ze základny v Náměšti nad Oslavou. Letadlu zřejmě selhaly motory.

 

 

 
Stíhačka se podle prvních informací měla zřítit zhruba dva kilometry za obcí Biskupice směrem na Pulkov. Dva piloti se měli katapultovat, dodala mluvčí. 

 

Podívejte se na videa z místa nehody:

 

 

Podívejte se na záběry z červencového pádu L-39 na Pardubicku

 


 

"Nehoda se stala ve 14:42. Za letu vysadil motor, piloti navedli stroj do neobydlené oblasti a vzápětí se katapultovali. Oba dva jsou bez zranění, letoun dopadl do lesa," řekla Jana Růžičková, mluvčí generálního štábu. "Na místo byla vyslána letecká pátrací záchranná služba a míří tam i náčelník generálního štábu armádní generál Vlastimil Picek," dodala.

 

"Ze základny vzlétli na místo pátrači s vrtulníkem MI-24," uvedla mluvčí základny v Náměšti Štěpánka Skřipská.
 

Podle lidí z Biskupic - Pulkova se ozvala velká rána. "Tak jsem si říkal, že se něco děje. Za chvilku mi volala jedna obyvatelka, že tam seskočili piloti. Ještě s jedním klukem, co je u vojáků, jsme tam běželi, jestli se nikomu nic nestalo," řekl starosta Radek Maštalíř. Dodal, že volali číslo 112 a šli po stopách pilotů, k padáku se dostali asi za 20 minut. Piloty mezitím nabral vrtulník. Letadlo zřejmě spadlo o několik kilometrů dál. "My jsme v údolí, tady není nic vidět, nic hořícího," uvedl.


Na místě zasahuje pět jednotek profesionálních hasičů.

 

tn.cz / Mediafax