Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na trhu jsou nebezpečné laky na nehty! Mohou zkomplikovat otěhotnění

Vietnamci prodávají nebezpečné laky na nehty. Obsahují látky, které přinášejí riziko pro otěhotnění. Citlivému člověku by mohly způsobit zdravotní problémy.

Ministerstvo zdravotnictví varuje spotřebitele před dvěma nebezpečnými laky na nehty Nail Polish Cr a Lucci cosmetic, které se objevily u vietnamského prodejce ze Znojma a z Děčína. Novináře o tom v pondělí informoval mluvčí rezortu Vlastimil Sršeň.

 

"Oba laky jsou nebezpečné z toho důvodu, že obsahují pro kosmetické výrobky zakázané látky. V případě laku Nail Polish Cr se jedná o bis (2-ethylhexylftalát), u druhého laku pak jde o dibutylftalát. Riziko u obou látek spočívá v tom, že mohou přes kůži prostupovat do organismu, kde představují riziko pro otěhotnění a mohou nepříznivě ovlivňovat zdraví citlivých skupin lidí," popsal hlavní hygienik Michael Vít.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor! Podvodníci útočí na internetu, nabízejí falešné léky, které mohou zabít

 

U laku Nail Polish Cr jde o odstín s číslem 89 - oranžová barva, číslo výrobku pak je 2906. Jde o skleněnou průhlednou lahvičku o objemu 18 ml se stříbrným plastovým uzávěrem. Lak Lucci cosmetic je červené barvy - odstín nese číslo 33. Jde opět o skleněnou lahvičku, ale o objemu 12 mililitrů.

klab tn.cz / Mediafax