Na videu jsem já, ale nikoho jsem v metru nebil, řekl policii mladík!

Pražské policii se ve středu sám přihlásil devatenáctiletý mladík, který se poznal na záběrech kamer, ukazujících údajné výtržníky napadající cestující v metru. Mladík u výslechu vinu popřel, sdělila ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

"Po zveřejnění záběrů v médiích se včerejšího dne dostavil na místní oddělení policie devatenáctiletý muž, který viděl reportáž a záběry v médiích na kterých je zachycen," uvedla Kropáčová.


PSALI JSME:
 
Záznam z kamerového systému, na kterém se v prostorách pražského metra pohybuje skupina údajných útočníků, zveřejnila policie na začátku týdne. Podle kriminalistů šlo o mladíky okolo dvaceti let, kteří na přelomu dubna a května pravděpodobně pro zábavu napadali cestující na trase C ve stanici Střížkov a na trase B ve stanici Rajská zahrada.
 
Mladík se na odvysílaných záběrech poznal, u výslechu ve čtvrtek ale policii potvrdil, že se ničeho nedopustil. "I přestože v tuto chvíli známe totožnost jednoho muže, stále pátráme po ostatních osobách zachycených na obou kamerových záznamech," upozornila kropáčová. Policii se již přihlásilo množství svědků incidentů.

 

 

Mediafax