Neplatí za reklamu

Na vymahačích dluhů budou vymáhat peníze za nelegální reklamní cedule

Firma, která pronásleduje dlužníky, by už sama mohla mít problém s vymahači dluhů. Plakáty a cedule společnosti EKP Praha s.r.o., jsou po celém Česku a mnoho z nich je nelegálně.

Vydělávají vymáháním dluhů a vlastně vydělávají dvojnásob. Svou reklamu totiž vyvěšují na černo. Za 100 cedulí se dá ušetřit podle průměrného ceníku za reklamu ročně 730 tisíc korun. Za 500 cedulí už je to přibližně tři a půl milionu korun a za 1000 reklamních poutačů se tak dá za rok ušetřit přes sedm milionů korun.
 

Na místě, kde firma sídlí, není po logu a názvu firmy ani památky. Najít je možné pouze malé označení. "My většinou za reklamu neplatíme,“ říká jeden ze zaměstnanců firmy. Jednatelka firmy na otázku, co na Praze 5 dělají nelegálně vylepené cedule, odpověděla velmi stručně: "my nemáme smlouvu.“
 

Městská část i Technická správa komunikací (TSK) svorně tvrdí, že s firmou EKP nemají nic společného a žádné peníze za reklamu od ní nedostávají. "Městská část Prahy 5 neeviduje žádnou smlouvu. Předali jsme podnět příslušnému oboru, který se tím bude zabývat,“ říká vedoucí tiskového oddělení Prahy 5 Luděk Sefzig.
 

"Společnost s Technickou správou komunikací nemá žádný smluvní vztah. Z našeho pohledu je to stoprocentně nelegální výlep,“ potvrzuje mluvčí TSK Tomáš Mrázek. Svou reklamou firma obtěžuje i soukromníky, využívá jejich pozemků, na které věší své cedule.
 

Majitelé pozemků, na kterých se nelegální cedule objevily, teď budou prostřednictvím svých právníků na vymahačích peníze vymáhat také.
 

s přispěním Terezy Robinson tn.cz / juz