Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Na Zlínsku řádí žhář, v noci založil tři požáry

Lesní požár v Nevadě
Zdroj: Mediafax

K sérii tří úmyslně založených požárů v Tlumačově na Zlínsku a v Chropyni na Kroměřížsku vyjížděli v noci na sobotu tamní profesionální i dobrovolní hasiči.

První požár řešili hasiči v Tlumačově, kde hodinu a půl před půlnocí vzplály u nádraží dvě starší odstavené škodovky. Požár uviděla žena z nedalekého domu a ohlásila jej na tísňovou linku hasičů. "V době našeho příjezdu už hořela obě vozidla," řekl Mitáček s tím, že plameny hasiči zlikvidovali během dvaceti minut. Vyšetřovatel se podle Mitáčka domnívá, že škodovky, které stály u nádraží delší dobu, někdo zapálil úmyslně.

 

Necelé dvě hodiny po půlnoci pak hasiči likvidovali úmyslně zapálený kovový kontejner v Chropyni na Kroměřížsku. O dvě hodiny později hořely v témže městě také dva další plastové kontejnery na odpad. "Nádoby na odpad někdo zapálil úmyslně, městu tak vznikla škoda v řádech desítek tisíc korun," konstatoval mluvčí hasičů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Požár zlikvidoval penzion! Zapálil ho žhář?

 

Zapalování kontejnerů na odpad patří podle Mitáčka mezi nejčastěji zakládané úmyslné požáry. "Každoročně vyšetřujeme s policií celé série takových událostí, které postihují města ve Zlínském kraji. Velmi často se jedná o zábavu mladých lidí," uvedl mluvčí. Známé jsou případy žhářství pod vlivem alkoholu, ale i cílené útoky na likvidaci odpadu nebo proti majetku obcí.

 

V loňském roce podle Mitáčka žháři zapálili ve Zlínském kraji 165 kontejnerů. Výjezdy k jejich uhašení pak tvořily celou pětinu zásahů požárních sborů v kraji.

tn.cz / Mediafax