hrůzný plán

Nabídl bezdomovci 100 tisíc, když zabije jeho ženu

Šestačtyřicetiletý muž z Ostravy nabídl bezdomovci 100 tisíc, když zabije jeho manželku. Předtím mu ještě koupil notebook a mobil.

Jan Vajda (46) z Ostravy si chladnokrevně naplánoval vraždu své ženy, která matkou dvou dětí. Podezíral ji totiž z nevěry. Nabídl proto bezdomovci 100 tisíc korun, když jeho ženu zavraždí.
 

Podle obžaloby Vajda vraždu své ženy plánoval od listopadu loňského roku. Muži bez domova dal předem 30 tisíc s tím, že zbylých 100 tisíc dostane, až jeho zrůdný plán vykoná. Předtím ještě bezdomovci koupil notebook, mobil a platil mu nocleh v ubytovně.
 

"Domlouvali se, že manželku fyzicky napadne a usmrtí, dával mu dopředu vědět vhodné příležitosti, například když se vracela večer z práce domů, po hodině angličtiny, muž bez domova se toho ale nechtěl účastnit a na policii podal trestní oznámení,“ uvedla státní zástupkyně Brigita Bilíková.
 

ČTĚTE TAKÉ:
 

Zabil jsem učitelku, přiznal se po 16 letech muž z Mohelnice
 

U soudu se Vajda hájil tím, že zabití ženy bezdomovci nadhodil jen v legraci. "Jednou jsem se mu zmínil, že je mi žena nevěrná, bylo hloupé, že jsem se s ním o tom bavil. On řekl, že žena je veš a měla by se zlikvidovat. Smáli jsme se tomu, ale vůbec jsem tomu nepřikládal žádnou váhu. On mi nabídl, že manželku odstraní, že ji nechá unést Albánci, že má s nimi známosti,“ řekl.
 

"Pořád se chvástal, co by všechno manželce udělal, tak jsem se nechal vyprovokovat a řekl mu, ať to udělá. Jsem recesista a bavil jsem se tím. Večer jsem mu pak poslal sms, že jsme se ženou v restauraci na večeři,“ přiznal Vajda.
 

Tomu ale soud neuvěřil, navíc ho v jeho úmyslu nechat ženu zavraždit usvědčily odposlechy telefonu. "Nejednalo se o izolovaný projev, ale o opakované naléhání na realizaci zamýšleného činu,“ řekla soudkyně Renáta Gilová. Vajda za plánování vraždy vlastní ženy dostal 13 vězení.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

cob tn.cz / Mediafax